O nás


Občanské sdružení LITVÍNOV OBČANŮM vzniklo 8. 12. 2009 registrací u Ministerstva vnitra ČR. Počátky lze ale hledat už o necelý rok dříve, přesněji 19. 3. 2009, kdy na jednání zastupitelstva města Litvínov došlo k převratu. Starosta Milan Šťovíček byl odvolán. Od té doby docházelo k pravidelným schůzkám zakládajícího člena sdružení a předsedy sdružení Petra Baraňáka a Milana Šťovíčka. Postupem času vykrystalizoval nápad založit občanské sdružení, které by podporovalo osobnosti společenského a kulturního života Litvínovska. Zakládajícími členy sdružení se stali Petr Baraňák, Ladislav Varga a Miloš Žihla.

Občanské sdružení začalo fungovat hned po Novém roce 2010. Formálně podpořilo zachování limitů těžby hnědého uhlí z roku 1991, začalo pořádat bleší trhy, pořádá kulturní akce, např. plesy nebo setkání přátel Docela malého divadla Litvínov. Pořádá ve spolupráci s dalšími litvínovskými spolky Den pro limity, na kterém se snaží veřejnosti prezentovat důležité informace v otázce těžěbních limitů. Na podzim 2010 zásadním způsobem podpořilo Milana Šťovíčka na funkci starosty města. Podpora byla tak úspěšná, že jeho strana získala největší počet hlasů v komunálních volbách.

V roce 2012 z časových důvodů rezignoval na funkci předsedy sdružení Petr Baraňák. Předsedkyní se stala Ivana Schettlová, která tuto funkci dosud vykonává.